Kungsledeni ettevalmistused

Avaleht | Esimene päev | Sisukord | Kokkuvõte | Varustusest ja muust

Aasta algul oli grupi suurus kolm inimest, hiljem lisandusid veel Andres ja Gaida. Mõned inimesed tundsid aja jooksul veel huvi, aga lõplikuks grupi suuruseks kujunes viis inimest. Veebruaris-märtsis olid mõned erinevad metsa-suusaüritused, kus me saime katsetada oma varustust ja vaimu, kuid lõpuks kujunes nii, et Gaida ja Karmo said tuttavaks alles nädalake enne väljasõitu.

Kui põhimõtteline otsus Kungsledeni põhjaotsa minekuks oli tehtud, siis oli üks esimesi asju kaartide muretsemine. Õnneks on rootslastel kartbutiken.se lehelt võimalik tellida igasuguseid kaarte ja kaks piirkonna kaarti jõudsid nädalaga kohale. Kaardid on üliheal, ‘Polyart’ materjalil, mis on vee- tuule-, kortsutamis-, rebenemis- ja misiganeskindlal materjalil.

Et olukord Eestis muutus enne ärasõitu päevadega koroona tõttu üha pingelisemaks, siis lükkasime reaalsete kulutuste tegemist sarnaselt eelmisele aastale üha edasi. Lõpuks saime nädalake enne väljaõitu reaalelus kokku ja panime kuupäevad millal mida teha paika. Esimene ülioluline asi oli teha koroonatest, millega Rootsi pääseb. Et see tohtis olla vaid kuni 48 tundi vana, siis otsustasime testid teha kolmapäeval (laevale minek oli planeeritud neljapäeva õhtuks). Arutlesime ka kindlustuse tegemise või mittetegemise kohta, see jäi igaühe isiklikuks otsuseks.

Eelnevalt oli arutluse all olnud erinevaid variante Põhja-Rootsi sõitmiseks – Lennukiga läbi Stockholmi Kirunasse, lennukiga Stokcholmi ja sealt rongiga põhja või autoga. Lõpuks jäi erinevate kaalumiste tõttu sõelale autovariant, kui kõige paindlikum ja kolm päeva enne väljasõitu ostsime ära ka üheotsa piletid Paldiski-Kapellskäri laevale.

Edasi jäi menüü koostamine ja ostmine ning toidukordadesse jagamine, igasuguste muude asjade kokkuleppimine nagu, et kes võtab pajad, priimused, remondikomplekti, apteegi jne.

Esimene toidukogus, mis poest toodud, ootab jagamist toidukordadeks

Menüü tegemisel tuli ka arvestada sellega, kes mida sööb või ei söö. Nii said välja jäetud tatar ja helbed, põhilise osa menüüs põhitoitudest moodustasid kartulipuder ja erinevad makaronid. Kaasa sai võetud ka ühe toidukorra jagu Tactical Foodpacki valmistoite, kuid igakordseks kasutamiseks on need hoolimata headusest veidi kallid. Kõikide lõunasöökidega sai otsustatud külmlõunate kasuks.

Toidukordade põhiosa on jaotatud.

Ära broneerisime ka Bookingu kaudu esimese ööbimise, milleks sai valitud Umeå ja Luleå vahel Bergsvikenis asuv lihtne hotell “Sport & Rest” (hommikusöögiga). Arvestus oli selline, et ei peaks ühe jutiga päris põhja välja sõitma, et siiski säilitada veidi inimese tunnet.

Avaleht | Esimene päev | Sisukord | Kokkuvõte | Varustusest ja muust